Top of The Gulf Regatta - Entry List 2018

Enter List

No.
BOAT NAME
SKIPPER NAME
NATIONALITY
Class : 0 TP52 (and like) Yachts
1
Team Hollywood
Raymond Roberts
Australia
Class : 2 IRC 2 - Keelboats with IRC 1.060 - 1.199
1
Ink Zone
Stephen Edward Laker
France
2
FUJIN
Peter Hewson
Australia
Class : 3 IRC 3 - Keelboats with IRC up to 1.059
1
SailQuest Hi Jinks
Tim McMahon
Thailand
2
Tenacious
Hugh Halliburton
Thailand
Class : 4 Cruising Keelboats
1
Lawana
Pana Trungkabuncha
Thailand
2
MoonShadow2
Michael Grover
United Kingdom
3
Twilight Sparkle
Lars Zika
Thailand
4
Team Spray
Hiroshi Kurokawa
Japan
Class : 5 Platu
1
118 Nam Prix
Ravipha Nilju
Thailand
2
Pine-Pacific
Ithinai Yingsiri
Thailand
3
Doolalli
Colin Simonds
United Kingdom
4
The Ferrett
David Blakemore
Australia
5
PIM
Pariwat Aleemin
Thailand
6
107 Seaman
Totsapon Mahawichean
Thailand
7
Royal Thai Navy
Navee Naungchumnong
Thailand
8
Le Vent II
Nathan Masopust
Thailand
9
116 Naiad
Christian Chang
Thailand
10
YURUYURU
HIROHISA NAKAYAMA
Thailand
11
Easy Tiger V
Chris Way
Australia
12
Team ViewPoint
Rolf Heemskerk
Malaysia
Class : 6 Ocean Multihullls
1
Sonic
Kirati Assakul
Thailand
2
Edenko (Toapinok)
Demachy Dominique
France
3
BladeRunner IX
Bobby GARNER
Thailand
Class : 7 Thailand Optimist Open Championship
1
-
Veerasak Aeosae
Thailand
2
-
Nattakan Somdee
Thailand
3
-
Bowonnan Chanhom
Thailand
4
-
Paravee Dangpratum
Thailand
5
-
Kantapong Pamleng
Thailand
6
-
Thitiworada Jonjaitrong
Thailand
7
-
Dechnarong Takong
Thailand
8
-
Katanyou Wittichainakorn
Thailand
9
-
Plearn Wongsarapanchai
Thailand
10
-
THUNNISHA SILPSAMRIT
Thailand
11
-
AMONWAN APHIWATUDOMKUN
Thailand
12
-
Pawinpat Julthongpipat
Thailand
13
-
NATTANONT SATITPORN
Thailand
14
-
Sawaroj Thanasarnvanich
Thailand
15
-
Darwin Hsu
Thailand
16
-
panwa boonnak
Thailand
17
-
thorfun boonnak
Thailand
18
-
KANTHAKARN SASOM
Thailand
19
-
Arisara Rassamimas
Thailand
20
-
Punna Kemasingki
Thailand
21
-
Bhanuruj Sukonpanthu
Thailand
22
-
Klorkwan Visuttiprapanont
Thailand
23
-
Bunyamin Klongsamoot
Thailand
24
-
Noppachai Puenganawat
Thailand
25
-
Alexander Ross
Thailand
26
-
Vorravech Jantaranee
Thailand
27
-
Jackrawuti Apichartrikhun
Thailand
28
-
Supakan Kerdsakul
Thailand
29
-
Noppassorn Khunboonjan
Thailand
30
-
Warittorn Namsaksawadi
Thailand
31
-
PATCHARAPHAN ONG-KALOY
Thailand
32
-
Marion Grace Montgomery
Thailand
33
-
Wachirawit Sarasuk
Thailand
34
-
Kitvarist Rutthakitpokcin
Thailand
35
-
Arthur Saysakol Hawkins
Thailand
36
-
Pacharapol Rumvisai
Thailand
37
-
Pumitut Meeiamsin
Thailand
38
-
Asmadi Azman
Malaysia
39
-
WANNACHAI JUNTON
Thailand
40
-
MANINTORN LEELAS
Thailand
41
-
Surapa Maungngam
Thailand
42
-
Paranee Maungngam
Thailand
43
-
MUHAMMAD FIKRI AQIL MOHD FOUZI
Malaysia
44
-
Peter Jessop
Hong Kong SAR PRC
45
-
Katanyou Wuttichaitanakorn
Thailand
46
-
Radue Gregoire
Switzerland
47
-
Radue Antonin
Switzerland
48
-
PUTTHARAKSA IMRUKSA
Thailand
49
-
CHANATIP TONGGLUM
Thailand
50
-
THANAPAT SIRICHAROEN
Thailand
51
-
Thoonthawai Suangkawatin Khotyo
Thailand
52
-
Paupieng Suangcawatin
Thailand
53
-
NANVATORN SUPAAMPHONWIT
Thailand
54
-
Phufah Thongsook
Thailand
55
-
Prin Subying
Thailand
56
-
MOHAMMAD SYAHIERADHAM BIN RAIMAN
Malaysia
57
-
NUR AWATIF BINTI SAFRI
Malaysia
58
-
XIANG WONG
Malaysia
59
-
MUHAMMAD ASNAWI IQBAL BIN ADAM
Malaysia
60
-
Torn Rattana
Thailand
61
-
Ton Rattana
Thailand
62
-
Rada Jariyanupattanakul
Thailand
63
-
Krin Kanchanabandhu
Thailand
64
-
Kan Kanchanabandhu
Thailand
65
-
M.L.WEKA BHANUBANDH
Thailand
Class : 8 Single-handed Monohull Dinghies with RVYC rating 1110 or less
1
Laser Standard
Ralf Donner
Germany
2
Laser 4.7
Christopher Marsh
Thailand
3
Laser
Samarn Laksup
Thailand
4
Laser Radial
Nara Yusawat
Thailand
5
laser 4.7
supparak niamruksa
Thailand
6
Laser 4.7
Kolakod Son-ngai
Thailand
7
Laser 4.7
Yoth SRIMANCHANDA
Thailand
8
S&R
Philippe Narbonne
Thailand
9
Laser 4.7
Yoth Srimanchanda
Thailand
10
Laser Radial
Fontip Ekkachaiworrasin
Thailand
11
Laser
Sakchai Petchdee
Thailand
12
Laser standard
Kitrin Tanomnimanan
Thailand
13
Finn
Albert Nazarov
Russian Federation
14
Redacted
Scott Montgomery
United States
Class : 9 Single-handed Monohull Dinghies with RVYC rating 1111 - 1200
1
RTN
AL YAUMA AKMA ZULKIFELI
Malaysia
2
Laser
IKEUCHI KAZUO
Japan
3
Laser
Masaru Sakagami
Japan
4
Laser Radial
Hidetoshi Mori
Japan
5
LASER
SYAHZHAROUL AIMAN BIN ROZAIMAN
Malaysia
6
LASER
MOHAMMAD SHAHIERAN BIN RAIMAN
Malaysia
7
Charter
Simon Wilkins
United Kingdom
Class : 10 Single-handed Monohull Dinghies with RVYC rating above 1200
1
Laser 4.7
Claudia Nazarov
Thailand
2
Laser 4.7
Krittapas Namsaksawadi
Thailand
Class : 11 Double-handed Monohull Dinghies
1
470
saranwong poonpat
Thailand
2
470
Sutida Poonpat
Thailand
3
470
Nut Butmarasri
Thailand
4
420
Chanavee Kongprom
Thailand
5
thai
chanokchon wangsuk
Thailand
6
YRAT
JEDTAVEE YONGYUENNARN
Thailand
7
THA
Chalisa Krittanai
Thailand
Class : 15 IOM RC Yachts
1
KMR 1.0
Khosit Kanishthatisha
Thailand
2
KMR 1.0
Vipart Promsunthorn
Thailand
3
BritPop!
Naronglid Singhaseni
Thailand
4
Detox
Mikael Pophillat
Thailand
Class : 16 Thailand S\V14 Para Sailing Championship
1
-
Kristo Priks
Estonia
2
-
Mahseedi Hadumor
Thailand
3
-
Anwa Wae
Thailand
4
-
Faisal Pa-teh
Thailand
5
-
Suraphong Chitkhong
Thailand
6
-
Kasempon Hoonde
Thailand
7
-
Sabine Stephens
Australia
8
-
Ryan Bayley
Australia
9
-
Peep Krusberg
Estonia
10
-
yves coindreau
France
11
-
Russell Vollmer Vollmer
South Africa